Nová legislatíva výmenných poplatkov platobných kariet

Nedávna Európska legislatíva (Regulácia 2015/751) týkajúca sa výmenných - medzibankových poplatkov platobných kariet platí pre všetky spotrebiteľské platobné karty vydaných v EÚ, s výnimkou komerčných kariet a American Express.

V praxi toto nariadenie znamená, že výmenný poplatok (jedna z troch zložiek nákladov transakcie, pozri mif_otazky&odpovede) je teraz limitovaný a pre rôzne kategórie kariet bude klesať.

Avšak, pre platby s medzinárodnými platobnými karty (kreditné karty a medzinárodné debetné karty ako Maestro) úprava nie je jednoznačná, pretože to nie je zavádzaná na všetky karty. V závislosti od toho, ktorí zákazníci navštívia vašu firmu a ktoré karty použijú, je celkom možné, že váš poplatok nebude klesať, ale narastať.

Chceme sa uistiť, že budete aj naďalej využívať najvýhodnejšie sadzby pri vašom podnikaní. Budeme preto automaticky upravovať vaše kurzy podľa nových právnych predpisov

Prečítajte si prosím našu mif_otazky&odpovede sekciu pre všetky podrobnosti o novej legislatíve a čo to znamená pre vaše podnikanie.